Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Nowe trendy i techniki w kuchni. Szkolenie dla klas gastronomicznym w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie podczas ferii zimowych nie próżnowała. Uczniowie zdobywali nową wiedzę i doświadczenia w kuchni.

2020/03/lubiejewo-kuchnia-jpg_5e6620f55d61d Fot. archiwum szkoły

W dniach 11-12 lutego uczniowie, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z klas I-IV, wzięli udział w szkoleniu pn. "Nowe trendy i techniki w kuchni. Kuchnia molekularna".

- Młodzież w czasie szkolenia poznała historię i genezę kuchni molekularnej, zastosowanie technik: sous vide i confit oraz zasady pracy z ciekłym azotem. Każdy z uczestników miał możliwość zmierzenia się z wyżej wymienionymi technikami, przygotowywaniem i serwowaniem potraw kuchni molekularnej - informuje Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie.

Mimo ciężkiej pracy, wszyscy ukończyli kurs z uśmiechami na twarzy. Wiedza i praktyka jaką zdobyli w tak krótkim czasie od profesjonalnego i doświadczonego kucharza Marka Rybackiego na pewno zaowocuje w czasie zajęć dydaktycznych.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie.