Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


"Przyjdę tutaj z kilkoma tysiącami osób i będziemy protestować". Ostrowianin walczy z wysokością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

W sali konferencyjnej ostrowskiego ratusza podczas szesnastej sesji rady miasta, w trakcie wolnych wniosków, Wiesław Piórkowski - mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej poruszył temat podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w mieście.

2020/03/worek-smieci-jpg_5e6a3ca5f304a

Podczas wczorajszej sesji rady miasta w trakcie wolnych wniosków ze swoimi problemami zgłosili się mieszkańcy miasta. Z publiczności zgłosiła się kobieta, która od sześciu miesięcy stara się o przyznanie koncesji na alkohol.

- Jestem franczyzobiorcą sklepu przy ul. 3 Maja 15 i od kilku miesięcy staram się o koncesję, ale ze względu na ograniczenia nie mogę ich uzyskać. Nie spodziewałam się, że będzie taki problem z koncesją, ponieważ sklep przy ul. 3 Maja 70, otrzymał ją niespełna 3 miesiące po otwarciu - mówiła właścicielka sklepu.

Z publiczności głos zabrał również Wiesław Piórkowski, zbierający podpisy dotyczące braku wyrażenia zgody na wysokie podwyżki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

- Będziecie się musieli nad tym pochylić, bo my tu przyjdziemy. Ja przyjdę tutaj z kilkoma tysiącami osób i będziemy protestować. Planowałem zrobić protest pod ratuszem, żeby każdy z mieszkańców przyniósł w prezencie, w ramach protestu, woreczek ze śmieciami pod ratusz. Będę zajmował się śmieciami i dalszym zbieraniem podpisów - mówił ewidentnie poruszony mieszkaniec.

Na postawione pytania przez mieszkańca odpowiedział Paweł Mieczkowski, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej.

- Jeśli ma pan jakieś szczegółowe pytania zapraszam do mnie, postaram się wyjaśnić i wszystko omówić tak jak to faktycznie wygląda, żeby tutaj ta informacja była rzetelna, pewna a nie tak że coś powiemy, wprowadzimy w błąd i później siejemy zamęt wśród mieszkańców - mówił prezes Paweł Mieczkowski.

Sesja rady miasta odbyła się w środę 11 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.