Blisko stu zawodników i zawodniczek z ośmiu klubów z Polski wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki zorganizowanych przez klub pływacki UKS "Piątka" i WOPR-OS w Parku Wodnym Aquarium. Nie zabrakło dobrych wyników i emocjonujących pojedynków.
Do rywalizacji przystąpili młodzi pływacy z roczników od 1999 do 2002, a nawet młodsi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu.
Startująca w tych zawodach 3 osobowa reprezentacja ostrowskiego Pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA wywalczyła 5 medali.
Złotym może pochwalić się Klaudiusz Siwek. Nie miał sobie równych na dystansie 100m stylem motylkowym. Czasem 1:25,05 ustanowił jednocześnie nowy rekord klubu wśród 13-latków.
Srebrny medal na 100m stylem klasycznym w roczniku 1999 zdobyła Nikola Brzostek. Uzyskany czas, 1:43,60 również został wpisany do tabeli rekordów klubu. Nikola wywalczyła też brąz w wyścigu na 100m motylkiem.
Srebro na tym dystansie powędrowało do drugiej z naszych reprezentantek, Idalii Świedzińskiej. Idalia powalczyła także w swoim wcześniejszym starcie na 100m stylem grzbietowym. Uzyskany czas 1:25,12 dał jej pierwsze srebro i jednocześnie wpis do tabeli rekordów klubu.
Kolejna szansa na następne medale i rekordy już 25.11. w Mińsku Mazowieckim. Na zawody z cyklu Grand Prix Mińska pojedzie blisko 40 osobowa grupa reprezentantów Ostrowi.
Zobacz galerię zdjęć
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.