Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


"Ekonomik" zaprasza absolwentów szkół podstawowych. Zobacz ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021

Drodzy Absolwenci szkół podstawowych, nieuchronnie zbliża się moment podjęcia przez Was decyzji, gdzie skierować swe kroki po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, jaki typ szkoły wybrać, jaki kierunek bądź rozszerzenie umożliwi Wam spełnienie Waszych planów życiowych. Jest to jeden z najważniejszych wyborów w Waszym życiu, gdyż wyznaczy Wam ścieżkę rozwoju zawodowego.

2020/05/zs2-ostrow-ekonomik-jpg_5ec22d9412ef0

Koniec Waszej edukacji w szkole podstawowej przypadł na niezwykle trudny czas. Trudności odczuwamy wszyscy, zarówno Wy, jako Absolwenci szkół podstawowych - ósmoklasiści, jak i My - nauczyciele, jako że w tym roku nie mogliśmy Was osobiście odwiedzić w Waszych rodzimych szkołach, aby zaprezentować Wam naszą ofertę edukacyjną, rozwiać wasze wątpliwości, odpowiedzieć na trudne pytania, doradzić i pomóc w wyborze szkoły i kierunku kształcenia.

Wszyscy jesteśmy zmuszeni do pracy zdalnej, zatem obecnie jest to jedyna droga, aby w ten sposób zaprezentować Wam ofertę edukacyjną Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej (Ekonomika), z nadzieją, iż znajdziecie w niej coś dla siebie, a Wasza wiedza o naszej szkole czerpana z różnych źródeł, przyczyni się do tego, iż obdarzycie nas swym zaufaniem.

W tym roku szkolnym oferujemy Wam następujące kierunki kształcenia w podanych typach szkół:
1. Technikum nr 2 im. Powstańców Styczniowych:
- technik ekonomista,
- technik handlowiec z elementami e-sprzedaży,
- technik rachunkowości,
- technik informatyk,
- technik spedytor.

2. II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Styczniowych:
- klasa pedagogiczna-opiekuńcza z elementami ratownictwa medycznego, w zakresie rozszerzonym realizowane są przedmioty: język polski, język angielski, biologia,
- klasa przyrodniczo-turystyczna, w zakresie rozszerzonym realizowane są przedmioty: język polski, język angielski, geografia.

3. Branżowa Szkoła I Stopnia im. Powstańców Styczniowych:
- kształcenie zawodowe jako: fryzjer, cieśla, murarz-tynkarz, dekarz, monter izolacji budowlanych, elektryk, stolarz, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa, krawiec, kucharz, blacharz samochodowy, elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci instalacji sanitarnych,
- nowe kierunki: mechatronik, automatyk, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, gdzie praktyczna nauka zawodów odbywać się będzie w zakładach pracy: Alpla, Forte, Schneider, Rolstal Pawłowski.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową szkoły, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych kierunków kształcenia. Zachęcamy również do odwiedzenia profilu na Facebooku, gdzie znajdziecie chwile z życia szkoły zatrzymane w czasie w formie zdjęć, jak i wiele filmików z akcji organizowanych przez uczniów "Ekonomika".

W tych szczególnych warunkach w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości można również kontaktować się telefonicznie z placówką. Postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości i zapewniamy, iż zawsze możecie liczyć na naszą pomoc. Do usłyszenia i być może do zobaczenia.

Serdecznie zapraszamy,

Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
ul. Kościuszki 8, 07-300 Ostrów Mazowiecka
Tel. (29) 745-33-71
profil na Facebooku
ekonomik.szkola.pl

Artykuł sponsorowany