Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wybory


Jak zagłosować? Jak oddać ważny głos w wyborach prezydenckich? Zobacz film instruktażowy

Przed nami ważne wybory - w niedzielę 28 czerwca 2020 roku wybierzemy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Swój głos będziemy mogli oddać w lokalach wyborczych, lub, jeśli zgłosiliśmy wcześniej taki zamiar - zagłosować korespondencyjnie. Zobacz filmik instruktażowy PKW, jak oddać w wyborach ważny głos.

2019/10/glosowanie-urna-wybory-jpg_5da42306a260c

W lokalu wyborczym należy przede wszystkim pamiętać o względach bezpieczeństwa - mieć maseczkę i zachować odstęp.

Przed zagłosowaniem zostaniemy jednak poproszeni o okazanie dokumentu tożsamości oraz chwilowe zdjęcie maseczki w celu identyfikacji. Później, gdy jesteśmy w spisie wyborców, otrzymamy kartę do głosowania, którą poświadczamy podpisem.

Na karcie wyborczej będą nazwiska wszystkich kandydatów na urząd prezydenta Polski. Możemy wybrać tylko jedno nazwisko - w kratce przy nim stawiamy symbol "x" a kartę wrzucamy do urny.

Gdy masz jakiekolwiek wątpliwości co do zasad głosowania, zawsze o pomoc możesz poprosić członków komisji.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.