Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wybory


Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim? - różnica na poziomie błędu statystycznego

Dziś Polacy wybierali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na pięcioletnią kadencję, według sondażu różnica pomiędzy kandydatami jest znikoma.

2020/07/kandydaci-jpg-12-07-2020-21-01-jpg_5f0b5e501e080

Badania ExitPoll wskazują że Andrzej Duda ma 50,4 procent, Rafał Trzaskowski 49,6 procent, różnica jest w granicach błędu statystycznego przez co nie da się jednoznacznie określić dzisiejszego zwycięzcy. Te wyniki pokazują przy obecnej frekwencji, że różnica w liczbie oddanych głosów jest na poziomie 200 tysięcy.

Polacy na rozstrzygnięcie wyborów muszą poczekać do poniedziałku, gdy ogłoszone zostaną oficjalne wyniki wyborów lub znane będą wyniki z większości obwodowych komisji wyborczych.

Andrzej Duda czuje się zwycięzcą wyborów. W przemówieniu w siedzibie sztabu dziękował Polakom za rekordową frekwencję i pogratulował wyniku swojemu rywalowi, Rafałowi Trzaskowskiemu.

Według sondaży frekwencja wyniosła blisko 70 proc., a na Mazowszu sięgnęła ponad 74 proc.

Late poll
W środku nocy prawdopodobnie poznamy wyniki badania late poll. Będą oparte m.in. na opublikowanych wynikach z części obwodowych komisji wyborczych. Sondaż dający pewność co do wygranej, możemy poznać więc jeszcze przed świtem.

- Zwyciężymy, wystarczy tylko policzyć głosy - powiedział Rafał Trzaskowski.

źródło: x-news

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.