Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


W weekend nawet 30 stopni, później temperatura spadnie

Przed nami słoneczny weekend, temperatura wzrośnie do 30 stopni Celsjusza. Miejscami może zagrzmieć i popada. Z początkiem tygodnia powrócą gwałtowne zjawiska.

Sobota upłynie na ogół pod znakiem słonecznej aury. Termometry pokażą od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy i północnego wschodu.

W niedzielę na zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie może pojawić się grad. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

Na poniedziałek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 21 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni wiatr, który w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h. 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.