Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


Małkinia Górna: Narodowe Czytanie

W dniu 5 września 2020 roku po raz dziewiąty odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania, w której wzięli udział mieszańcy gminy Małkinia Górna. Akcja organizowana jest od 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i ma na celu promowanie czytelnictwa oraz przypomnienie sobie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej.|

2020/09/narodowe-czytanie-malkinia-gorna-jpg_5f5b102c339b7 Urząd Gminy w Małkini Górnej

Lekturą tegorocznej edycji była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Jest to dzieło polskiego romantyzmu, w którym poruszone zostały takie tematy jak: relacje rodzinne, władza, zazdrość czy miłość. Słowacki połączył w tym dramacie realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów.

W Gminie Małkinia Górna wspólne czytanie odbyło się w sobotnie (05.09.2020r) popołudnie na placu przed Gminną Biblioteką Publiczną w Małkini Górnej.

Spotkanie rozpoczęła Lidia Kowińska - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej, która po powitaniu zebranych odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wystosowany specjalnie na tę okoliczność i zaprosiła wszystkich chętnych do wspólnego czytania.

Po wspólnym czytaniu przeprowadzony został konkurs literacki ze znajomości czytanego utworu. Uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą, a w nagrodę otrzymali książki ostemplowane okolicznościową pieczęcią. Spotkaniu towarzyszyła wystawa dotycząca życia i twórczości Juliusza Słowackiego, a oprawę muzyczną przygotowała Ewa Jakubik i Wojciech Jakubik ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni. Po spotkaniu można było też ostemplować własne egzemplarze książek okolicznościową pieczęcią. Ponadto uczestnicy spotkania otrzymali zakładki do książek, a lektorzy podziękowania.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.