Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Koszykówka

Sokół zwycięża z łódzkim zespołem (zdjęcia, wideo)

Drużyna Sokół Ostrów Mazowiecka rozegrała pierwszy w tym sezonie mecz na swojej hali. Po porażce w pierwszej kolejce nie było innego wyjścia, tylko zwycięstwo. Ostrowska drużyna zmierzyła się z ŁKS AZS UŁ SG Łódź i po zaciętym spotkaniu Sokoły zwyciężyły 79:74.

2020/10/mecz-sokol-ostrow-4991-jpg_5f7af71ea8368

Mecz rozpoczął się świetnie, po pierwszych 10 minutach na tablicy widniał wynik 20:7 na korzyść Sokołów. Wchodząc w drugą kwartę można by pomyśleć, że spotkanie pójdzie jak z płatka, jednak drużyna z Łodzi nie należy do łatwych rywali. Na przerwę po drugiej kwarcie tablica wyników wciąż wskazywała kilkunastopunktową przewagę - 41:27.

Na wejściu w trzecią kwartę goście postawili na szybką grę i to oni zdobyli pierwsze 6 punktów. Tablica wskazuje 45:40, Antonio Daykola prosi o czas. Czas ten okazał się być na miarę złota, ponieważ po powrocie na boisko koszykarze Sokoła wrócili do formy, dzięki czemu trzecia kwarta zakończyła się z 9 punktową przewagą 61:52.

Czwarta kwarta była obfita w spokojne i rozważne akcje u zawodników Sokoła, na co Łodzianie odpowiadali szybkimi zagrywkami, w których nie obyło się bez fauli, kroków i niecelnych podań. Rozwaga w ostatniej kwarcie zagwarantowała zawodnikom Sokoła zwycięstwo 79:74.
Najwięcej punktów dla Sokoła Ostrów Mazowiecka zdobył Paweł Łapiński. Paweł zakończył mecz z wynikiem 21 pkt. na swoim koncie.