Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Spis rolny - częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, Wojewódzkie Biuro Spisowe informuje, że od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego. Zachowane będą wszystkie procedury bezpieczeństwa epidemicznego.

2020/08/spis-rolny-infolinia-jpg_5f3b8c7c7f6a6

Spis metodą wywiadu bezpośredniego może być prowadzony przez rachmistrza pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Aktualne zasady i ograniczenia znajdują się na stronie: TUTAJ.

Rachmistrze będą bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek
zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami. Identyczne zasady bezpieczeństwa musi również zachować użytkownik gospodarstwa rolnego, który zgodzi się na wywiad bezpośredni. Jeśli to możliwe, wywiad przeprowadza się w terenie otwartym.

Jeśli rachmistrz wybierze opcję spisu telefonicznego, zadzwoni do rolnika z numeru:
22 279 99 99,
22 666 66 62.

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, powinien podać rachmistrzowi numer telefonu i termin, w którym można przeprowadzić wywiad przez telefon. Wywiad bezpośredni nie może być prowadzony z użytkownikami gospodarstw rolnych objętymi kwarantanną i izolacją domową. W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad musi być przeprowadzony przez telefon. Każdy rachmistrz posiada imienną legitymację ze zdjęciem. Rolnik może też sprawdzić tożsamość rachmistrza na stronie: TUTAJ oraz pod numerem infolinii spisowej (22) 279 99 99.

Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Podstawową i obowiązkową metodą jest samospis internetowy, dostępny na stronie TUTAJ. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna - formularz spisowy można wypełnić w domu o dogodnej porze i nie trzeba umawiać się z rachmistrzem na rozmowę telefoniczną lub wywiad bezpośredni.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.