Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta

Pych z brązem mistrzostw Europy

Zawodniczka pochodząca z Ostrowi Mazowieckiej, obecnie mieszkająca w Warszawie została brązową medalistką mistrzostw Europy w grapplingu No Gi, czyli walce na chwyty, gdzie zabronione są uderzenia, a walka polega na wykorzystywaniu dźwigni, duszenia czy obaleń.

2021/04/178850757-4517741718241468-3690550571197031743-n-jpg_608bbd4d25483 Przemysław Kaliski

Zawodniczka rodem z Ostrowi Mazowieckiej stanęła na najniższym stopniu podium podczas zmagań na warszawskim Torwarze. W drodze do półfinału kategorii do 53 kg dwukrotnie wygrywała poprzez poddanie z rywalkami z Armenii - Lilit Danielyan oraz z Włoch - Anastasią Tonelli.

- Stanąć na podium mistrzostw Europy z orzełkiem na piersi to satysfakcja nie do opisania. Pojawiła się mnogość emocji, które towarzyszą, kiedy słyszysz wywoływanie do walki jako reprezentant swojego kraju. To coś wspaniałego, ale jednocześnie obciążającego. Nie wychodzisz do walki jako jednostka, nie jesteś tam prywatnie tylko jako reprezentant kraju. Mi osobiście przysparza to również wiele stresu. Wszystko rekompensują wygrane walki, dorzucenie swojej cegiełki do tego, aby nasz kraj drużynowo mógł zająć jak najwyższe miejsce - mówi Karolina Pych.

Przed rokiem nasza zawodniczka w Rzymie została mistrzynią Europy. Wówczas w finale pokonała rywalkę z Włoch po 37 sekundach. - Największym marzeniem każdego kadrowicza jest stanąć na najwyższym miejscu na podium i usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, ja miałam ten zaszczyt rok temu. W tym roku niestety się nie udało - dodaje.

26-latka przyznaje, że nigdy wcześnie nie pomyślała, że będzie mogła reprezentować Polskę w jakimkolwiek sporcie. - Brazylijskie jiu-jitsu trenuję od niespełna sześciu lat, a grapplingiem zaczęłam się interesować około trzy lata temu. Brałam udział w różnych zawodach organizowanych przez kadrę i w ten sposób około półtora roku temu zostałam powołana do kadry narodowej grapplingu - kończy 26-latka.

Wasze opinie

M.   11:19, 30.04.2021

Przypomnijmy, Karolina Pych jest wnuczką naszego Mistrza sztangisty - Henryka Trębickiego, / brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Meksyku, drugie miejsce na mistrzostwach świata w Limie itd.... / Brawo Karolciu !!!!