Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Kolejne dni chłodniejsze i z opadami. W weekend ocieplenie

Polska. W najbliższych dniach należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i silniejszego wiatru. Miejscami może zagrzmieć.

2021/04/pogoda-wiosna-3-jpg_608bb9d893e50

Środa przyniesie zmienne zachmurzenie. We wschodniej, centralnej i południowej części kraju, a pod wieczór także na Nizinie Szczecińskiej pojawi się przelotny deszcz i burze, którym towarzyszyć będą opady rzędu z 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna sięgnie od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Na zachodzie wiatr osiągnie w porywach 40-60 km/h.

W czwartek należy spodziewać się przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, choć okresami jego porywy mogą przybierać na sile. W strefie brzegowej porywy mogą przekraczać 80 km/h.

Piątek zapowiada się pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Pomorzu do 13 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Po kilku dniach chłodu, w weekend spodziewane jest ocieplenie, nawet do 24 st. Celsjusza. 

Źródło: x-news.pl


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.