Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


W piątek śnieg w górach, a od niedzieli napływ afrykańskiego powietrza. Nadciąga upalna pogoda

Jeszcze w piątek i sobotę możemy spodziewać się wietrznej i deszczowej pogody. Od niedzieli zacznie napływać do nas bardzo ciepłe powietrze, a we wtorek termometry pokażą nawet 28 stopni Celsjusza.

2021/04/pogoda-wiosna4-fot-ostrowmaz24-jpg_6086b67642121

Najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem kolejnego układu niżowego, którego centrum przemieści się znad Niemiec nad wschodnią Polskę. Od Śląska, przez Wielkopolskę, Kujawy po Mazury i Podlasie rozciągnie się front atmosferyczny. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne.

Piątek przyniesie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami na południu i wschodzie kraju. Okresami mogą pojawiać się opady deszczu o sumie do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy, a w Karkonoszach i Tatrach śniegu do 5-10 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C na Ziemi Lubuskiej, przez 10 st. C w centrum kraju, do 15 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje z kierunków zachodnich, tylko na północy z północnego wschodu, słabo i umiarkowanie. Okresami porywy wiatru mogą być silniejsze i rozpędzać się w do 60 kilometrów na godzinę.

Sobota upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie i w centrum kraju pojawią się przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Podlasiu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny - w porywach może rozpędzać się do 50 km/h.

Niedziela zapowiada się na ogół pogodnie, tylko na Pomorzu pojawi się zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Podlasiu, przez 18 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie z południa. Okresami może być dość silny i w porywach osiągać do 50-60 km/h. 

Źródło: x-news.pl


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.