Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


W niedzielę nie zabraknie burz. Spodziewane są intensywne opady deszczu, możliwy jest także grad

W najbliższych dniach należy spodziewać się burz. Wyładowaniom towarzyszyć mogą intensywniejsze opady deszczu, grad oraz silniejsze porywy wiatru. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14-20 stopni Celsjusza.

2021/05/pogoda-lato-fot-ostrowmaz24-16-jpg_6098e9555779e

Niedziela przyniesie przelotne opady deszczu. Na zachodzie i wschodzie może zagrzmieć – burzom towarzyszyć będą opady o sumie 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, możliwy jest także grad. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 20 st. C na wschodzie. Wiatr z południowego zachodu będzie umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

Poniedziałek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu, a na zachodzie i północy burz z opadami do 10-30 l/mkw. oraz możliwym gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 19 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych osiągnie do 80 km/h.

We wtorek należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na wschodzie wystąpią burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 st. C na Pomorzu do 17 st. C na południu. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu, który w porywach burzowych do rozpędzi się do 80 km/h.

Źródło: x-news.pl


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.