Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych. Pieniądze pochodzące z takiego kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Sprawdź, jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy!

2021/09/kredyt-gotowkowy-artykul-sponsorowany-jpg_61389c68a21f8

Kredyty gotówkowe stanowią jedną z najbardziej popularnych form uzyskania dodatkowych pieniędzy. Warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze najlepszej oferty finansowania. Zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Co to jest kredyt gotówkowy?
Kredyt gotówkowy to jeden z najczęściej wybieranych produktów bankowych. Jest on udzielany na innych zasadach niż kredyt hipoteczny - pieniądze pochodzące z kredytu gotówkowego możesz przeznaczyć na dowolny cel. Nie masz obowiązku informowania banku, jaki jest cel finansowania. Dlatego jeżeli np. planujesz remont mieszkania, chcesz kupić nowy samochód, organizujesz ślub i wesele lub wybierasz się na wakacje, to kredyt gotówkowy na dowolny cel jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Świetną propozycją jest kredyt gotówkowy online, który możesz otrzymać bez wychodzenia z domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?
Przy wyborze oferty kredytu gotówkowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Jednym z nich jest oprocentowanie kredytu gotówkowego. Warto wybrać ofertę banku, który oferuje stosunkowo niskie oprocentowanie. Kolejnym istotnym aspektem jest prowizja, którą bank pobiera od kredytobiorcy za możliwość udzielenia finansowania. Wysokość prowizji może się różnić w poszczególnych bankach. Dlatego zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu, koniecznie porównaj oferty wielu banków. Przed podpisaniem umowy kredytowej zwróć uwagę na wysokość miesięcznej raty kredytu, która musi być dopasowana do Twoich aktualnych możliwości finansowych.

Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?
Ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze oferty kredytu gotówkowego, jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). Ten termin oznacza całkowity koszt kredytu, który będziesz musiał/a ponieść. Całkowity koszt kredytu jest w tym przypadku wyrażony jako wartość procentowa kwoty całkowitej kredytu w stosunku rocznym.

Kto może złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?
Aby dostać kredyt gotówkowy, musisz spełnić kilka warunków. Ważnym kryterium jest posiadanie zdolności kredytowej. Pojęcie to oznacza możliwość regularnej spłaty zadłużenia razem z odsetkami i opłatami. Oceniając zdolność kredytową klientów, banki biorą pod uwagę różne czynniki. Są to m.in. rodzaj zatrudnienia, staż pracy, miesięczne dochody oraz inne aktualnie spłacane zobowiązania kredytowe. Decydując o przyznaniu kredytu gotówkowego, bank weźmie także pod uwagę Twoją historię kredytową. Są to wszelkie dane na temat Twoich spłaconych oraz aktualnie spłacanych zobowiązań finansowych, zgromadzone w rejestrze BIK.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?
Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu, warto porównać propozycje różnych banków. Na szczęście nie musisz samodzielnie sprawdzać poszczególnych parametrów kredytu. Warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych - 17bankow.com. Ranking kredytów gotówkowych zawiera wnikliwe porównanie różnych ofert kredytów pod względem oprocentowania, prowizji, miesięcznej raty i innych ważnych parametrów. 

Kredyt gotówkowy to rodzaj zobowiązania, które możesz zaciągnąć na dowolny cel. Zanim zdecydujesz się na wybór danego kredytu, koniecznie porównaj oferty różnych banków. Dzięki temu wybierzesz tani kredyt gotówkowy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.