Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Goście z Brembate di Sopra w Ostrowi Mazowieckiej

W miniony weekend do Ostrowi z okazji jubileuszu współpracy zawitały przedstawiciele władz włoskiej miejscowości Brembate di Sopra.

2021/09/goscie-z-brembate-di-sopra-odwiedzili-ostrow-fot-urzad-miasta-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_61407fac10ab1 fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

W miniony weekend w naszym mieście gościliśmy przedstawicieli władz miejscowości Brembate di Sopra: burmistrz Brembate Emilianę Giussani oraz radną miasta i jednocześnie członka zarządu Daisy Marcolongo. Powodem wizyty jest 20-lecie współpracy Ostrowi Mazowieckiej i Brembate di Sopra.

Goście z Włoch byli obecni na wydarzeniach, które odbyły się w miniony weekend w naszym mieście. Burmistrz Jerzy Bauer zaprezentował im nasze miasto zwracając uwagę na najbardziej interesujące miejsca takie jak: Jatki, Ratusz, budynek Starej Elektrowni, Miejska Biblioteka oraz obiekty sportowe.

W sobotę 11 września odbyła się uroczysta kolacja, podczas której podsumowano 20 lat współpracy Ostrowi z Brembate.

- Te 20 lat współpracy, to konkretni ludzie, którzy przyczynili się rozwoju wzajemnych relacji. Można nawet mówić o przyjaźniach, które przez te lata przerwały.Warto w tym miejscu przypomnieć kilka faktów. Umowę o współpracy podpisali w 2001 roku burmistrzowie: Giacomo Rota i Andrzej Andersz. Kontynuowali ją kolejni burmistrzowie: Mieczysław Szymalski, Władysław Krzyżanowski i Diego Locatelli. W obu miastach jest autentyczna potrzeba kontynuowania dotychczasowej współpracy, co potwierdzają obecni burmistrzowie: Emiliana Giussani i Jerzy Bauer. Honorowymi Obywatelami naszego miasta są: Giacomo Rota (były burmistrz) i Mario Imi (były radny), zaś byli burmistrzowie Ostrowi: Andrzej Andersz i Mieczysław Szymalski Honorowymi Obywatelami Brembate. - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.