Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


"Klasowa Gwiazda" w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej od 4 do 10 października obchodził Międzynarodowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej.

2021/10/klasowa-gwiazda-w-zespole-szkol-nr1-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-zespol-szkol-nr1-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_616537c86e0cc Fot. Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

"Rubinek" postanowił dołączyć do Międzynarodowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej, którego tematem przewodnim w tym roku zostały osiągnięcia i wkład kobiet w sektor kosmiczny i naukę pt. "Kobiety w kosmosie". Uczniowie z ZS nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej postanowili przypomnieć znaną kiedyś w całej Europie śląską astronom - Marię Kunicką, która żyła w XVII wieku. Dziś stanowi symbol kobiet naukowca.

Pasja Marii Kunickiej do obserwacji gwiazd w sferze niebieskiej zmotywowała uczniów "Rubinka" do stworzenia własnego wydarzenia pt. "Klasowa Gwiazda", które zostało oficjalnie przyjęte na stronie stowarzyszenia World Space Week.

Uczniowie, którzy wzięli udział w wydarzeniu wykazali się logicznym myślenie, pracą zespołową oraz kreatywnością. Efektem pracy jest zebranie informacji dotyczących położenia, widoczności, odległości od Ziemi, a także rozmiarów, typów widmowych oraz temperatury obiektu. Klasa, która odniosła sukces otrzymała certyfikaty gwiazdy potwierdzające ponadpodstawową znajomość jej parametrów.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.