Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Czarter jachtów na Mazurach – świetny pomysł na następne wakacje

Czarter jachtów to unikalna forma spędzania wakacji, która cieszy się coraz większą popularnością. Zobacz co sprawia, że co roku tak wielu miłośników żeglarstwa przybywa na Mazury!

2021/11/foto1-jpg_6194ecc513d45

Żeglarstwo rekreacyjne jest niezwykle interesującą formą wypoczynku, dostępną dla każdego. Umożliwia przebywanie na łonie natury, a jednocześnie zapewnia naprawdę niezapomniane przeżycia. Na pokładzie jachtu lub łodzi motorowej możesz spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną, jednocześnie odkrywając nowe regiony i miasta. Możesz też spróbować swoich sił w tym nowym sporcie, który ciągnie za sobą ciekawą historię i kulturę! Wszystko czego potrzebujesz to chęci i otwartość na nowe przeżycia. 

Jaką łódź wybrać?

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jeśli chcemy spróbować czarteru jachtów, jest: jaką łódź wybrać? Od tego zależą bowiem nasze wrażenia z rejsu. Oczywiście najbardziej klasyczną łodzią, na której możesz przemierzać mazurskie jeziora jest łódź żaglowa. Napędzana siłą wiatru łódź pozwoli ci poczuć się jak prawdziwy żeglarz. Jest to również najbardziej ekologiczny rodzaj łodzi, który wydziela najmniej zanieczyszczeń. Łódź motorowa jest z kolei mniejsza i może osiągnąć wyższe prędkości. Czarter jachtów motorowych na Mazurach dostarczy ci więc niezwykłych emocji! Ciekawą opcją jest jednak czarter houseboatów. Są to łodzie motorowe, które charakteryzują się mniejszą mocą i prędkością, dzięki czemu można prowadzić je, nawet nie posiadając patentu! Możesz więc bez problemu zabrać swoją rodzinę lub przyjaciół w rejs, gdziekolwiek chcesz!

2021/11/foto2-jpg_6194ecd26d0a0

Jak się przygotować?

Gdy wybierzesz już rodzaj łodzi, należy odpowiednio przygotować się do wakacji na jachcie. Jeśli wybrałeś jacht żaglowy lub łódź motorową, upewnij się, że co najmniej jeden z członków załogi posiada odpowiedni patent żeglarski. Jeśli jednak nikt posiada patentu, nic straconego! Możesz zdecydować się na wynajem łodzi ze sternikiem. Sternik posiada wszystkie niezbędne zezwolenia i świetnie zna lokalne akweny, jak i całą okolicę. Lokalny sternik pokaże ci najpiękniejsze miejsca, poleci restauracje oraz upewni się, że dopłyniesz do wszystkich atrakcji. Sternik jest też gwarantem bezpieczeństwa - nawet w przypadku złej pogody, posiada on odpowiednie umiejętności, by doprowadzić łódź i całą załogę do brzegu.

Jak znaleźć łódź na wynajem?

Łódź na wynajem najłatwiej znaleźć w Internecie. Platforma Click&Boat umożliwia łatwy i szybki proces rezerwacji łodzi, od prywatnych i profesjonalnych właścicieli. Wystarczy, że wprowadzisz nazwę miejscowości, w której chcesz wynająć łódź i możesz przeglądać oferty dostępnych łodzi! Możesz też zastosować filtry według dat, kiedy łodzie są dostępne lub rodzaju łodzi, a także cen, mocy lub roku budowy. Gdy wybierzesz już łódź, możesz wysłać prośbę o rezerwację, a gdy właściciel ją zaakceptuje - łódź jest twoja! Możesz również porozmawiać z właścicielem łodzi przed jej wynajęciem, ustalając szczegóły wynajmu, a także dopytując o dane techniczne jednostki. Nic więc prostszego - skorzystaj z platformy już dziś i zarezerwuj łódź na najbliższe, niezapomniane wakacje!

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.