Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej regularnie kontrolują przesyłki pocztowe i kurierskie

Dwie przesyłki, jedną z USA, drugą z Polski poddali rewizji celnej funkcjonariusze Oddziału Celnego I Pocztowego w Warszawie. Efekty? Spreparowana głowa krokodyla i kapelusz z otokiem wykonany ze skóry krokodyla i ozdobiony jego zębami.

2021/11/kas-news-png_61a4bc6112bb6

Co kryją przesyłki pocztowe?

·         Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) regularnie kontrolują przesyłki pocztowe i kurierskie.

·         Zawartość przesyłek ciągle ich zaskakuje.

·         Ujawnione ostatnio towary to m.in. okazy CITES oraz nielegalne towary akcyzowe.

To tylko niektóre przykłady ujawnień okazów CITES bez wymaganych dokumentów, jakich w ostatnim czasie dokonali funkcjonariusze mazowieckiej KAS. Według deklaracji dołączonych do przesyłek przeznaczonych dla odbiorców indywidualnych, paczki miały zawierać artykuły reklamowe i zabawki.

Kolejne okazy CITES w postaci kawioru z jesiotra w opakowaniach jednostkowych, bez wymaganych dokumentów i oznaczeń na tych opakowaniach, funkcjonariusze ujawnili w przesyłce z Ukrainy.

Za przestępstwa, które naruszają Konwencję CITES, może grozić kara grzywny, przepadek zatrzymanych okazów, a nawet kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Równie często w przesyłkach pocztowych, funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej ujawniają niedozwolone ilości wyrobów akcyzowych bez oznaczeń producenta oraz bez polskich znaków akcyzy. Prawie 9 kg tytoniu do palenia znajdowało się w dwóch przesyłkach wysyłanych do Wielkiej Brytanii, chociaż i w tym przypadku miały być artykuły reklamowe.

Naszych funkcjonariuszy skutecznie wspierają podczas kontroli przesyłek psy służbowe wyszkolone do wykrywania m.in. wyrobów tytoniowych i środków narkotycznych. Dzięki ich celnym nosom, ujawniamy nawet skrzętnie ukryte papierosy, tytoń i nie tylko.


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.