Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Pogoda na weekend. Pochmurno, opady i silny wiatr

Pogoda w najbliższych dniach znów zapowiada się dynamicznie. Pojawią się opady - deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem. Należy spodziewać się także silnego wiatru - miejscami osiągającego nawet do 100 kilometrów na godzinę.

2021/01/pogoda-zima-ostrow-mazowiecka-img-7007-jpg_600eb1cb23d5d

W piątek należy spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami, postępującymi od północy w głąb kraju. Opady nie pojawią się jedynie na Pomorzu Zachodnim, poza tym regionem należy spodziewać się okresowych opadów deszczu ze śniegiem do 5 litrów wody na metr kwadratowy oraz mokrego śniegu. W górach opady śniegu o sumie powyżej 5 centymetrów. Zrobi się ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, szczególnie na wschodzie. W porywach może rozpędzać się do 60-70 kilometrów na godzinę, choć w górach może wiać z prędkością do 90-100 km/h.

Sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Okresami spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem do 5-10 l/mkw., a na wschodzie i południu śniegu do 5 cm. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna sięgnie od 0 st. C na Podlasiu, przez 3 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr z południowego zachodu będzie dość silny - w porywach do 70-80 km/h. W górach może wiać silniej - powyżej 100 km/h.

Pogoda w niedzielę będzie pochmurna, większe przejaśnienia spodziewane są jedynie na zachodzie kraju. Na południu wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw., zaś w pozostałych regionach śniegu do 1-5 cm. Tylko na północnym zachodzie kraju bez opadów. W dalszym ciągu będzie ślisko. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Podlasiu, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie silny, a powieje z zachodu i północnego zachodu. Jego porywy rozpędzą się do 80-100 km/h. Najsilniej będzie wiać na północy. 

 

Źródło: x-news.pl


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.