Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


ZSCKR w Starym Lubiejewie podjęło współpracę z Państwową Strażą Pożarną w Ostrowi Mazowieckiej

Dyrektor Roman Malicki podpisał kolejne porozumienie, tym razem z Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Januszem Iwanowskim.

2022/05/280547493-5065703836845552-2729582062758992517-n-jpg_627e03aacc4bb Fot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie / Facebook

W poniedziałek 9 maja w imieniu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie Dyrektor Roman Malicki podpisał porozumienie o współpracy ze st. bryg. mgr inż. Januszem Iwanowskim Komendantem Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. Umowa patronacka ma zapewnić wsparcie dydaktyczne ze strony PSP w Ostrowi Mazowieckiej dla szkoły.

Uczniowie z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotechniki oraz szkoły branżowej będą mieli możliwość uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z zakresu edukacji pożarniczej. Umowa zapewnia wkład edukacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej w naukę uczniów, krzewienie posta patriotycznych oraz działalność prospołeczną wśród młodzieży.

Działania edukacyjne będą realizowane przez funkcjonariuszy PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

W ramach umowy młodzież będzie miała okazję zdobyć wiedze o funkcjonowaniu Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, nabyć umiejętności ratownicze, w tym posługiwanie się sprzętem gaśniczym i ratowniczym.
Straż wspierać będzie szkołę w przygotowaniu młodzieży do olimpiad i konkursów z wiedzy pożarniczej, turniejów i zawodów sportowych.

Uczniowie objęci Umową będą mieli możliwość udziału w szkoleniach podstawowych strażaków ratowników OSP, zgodnie z zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w akcjach ratowniczych.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.