Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Policjanci prowadzili działania NURD. Odnotowano aż 48 wykroczeń

Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej prowadzili działania o nazwie NURD. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i kierowców.

2022/05/288-121695-jpg_627e60297e6af Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Ostrowscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w czwartek 12 maja włączyli się w ogólnopolskie działanie o nazwie NURD. Policjanci odnotowali 48 wykroczeń. Jak się okazało, winni byli zarówno piesi, rowerzyści i kierowcy aut. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego to rowerzyści, piesi czyli osoby które są w mniejszym stopniu chronione niż kierowcy i pasażerowie aut w przypadku zderzenia. 

- Główne grzechy pieszych to poruszanie się nieprawidłową stroną jezdni, rowerzyści jeździli jednośladem po chodniku również przejeżdżali rowerem przez przejścia dla pieszych. W pobliżu przejść doszło aż do 18 wykroczeń powodujących zagrożenie bezpieczeństwa. Apelujemy zarówno do kierowców, pieszych jak i rowerzystów o stosowanie się do przepisów prawa, jeden błąd może kosztować zdrowie a nawet życie - poinformowała mł. asp. Marzena Laczkowska.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.



Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.