Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Policjanci prowadzili działania NURD. Odnotowano aż 48 wykroczeń

Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej prowadzili działania o nazwie NURD. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i kierowców.

2022/05/288-121695-jpg_627e60297e6af Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Ostrowscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w czwartek 12 maja włączyli się w ogólnopolskie działanie o nazwie NURD. Policjanci odnotowali 48 wykroczeń. Jak się okazało, winni byli zarówno piesi, rowerzyści i kierowcy aut. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego to rowerzyści, piesi czyli osoby które są w mniejszym stopniu chronione niż kierowcy i pasażerowie aut w przypadku zderzenia. 

- Główne grzechy pieszych to poruszanie się nieprawidłową stroną jezdni, rowerzyści jeździli jednośladem po chodniku również przejeżdżali rowerem przez przejścia dla pieszych. W pobliżu przejść doszło aż do 18 wykroczeń powodujących zagrożenie bezpieczeństwa. Apelujemy zarówno do kierowców, pieszych jak i rowerzystów o stosowanie się do przepisów prawa, jeden błąd może kosztować zdrowie a nawet życie - poinformowała mł. asp. Marzena Laczkowska.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.