Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Kwiecień w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej

Kwiecień był miesiącem przepełnionym w ciekawe wydarzenia i zajęcia w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej, który minął bardzo szybko.

2022/05/kwiecien-w-miejskiej-swietlicy-socjoterapeutycznej-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_6284c280caf69 Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka / Facebook

Uczestnicy zajęć świetlicowych w kwietniu po raz kolejny gościli w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej, w której obejrzeli wystawę "Język form" oraz stworzyli kolażowe plakaty. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej dzięki robotom Photon mieli okazję poznać podstawy programowania. Natomiast w Muzeum Dom Rodziny Pileckich podczas lekcji historii zdobyli wiedzę o działalności artystycznej Rotmistrza Witolda Pileckiego, a także obejrzeli wystawę lalek artystycznych "Mazowsze w spódnicy" i rysowali swoje interpretacje wybranej lalki.

Podczas zajęć socjoterapeutycznych uczestnicy łagodzili i starali się eliminować negatywne obyczaje w zachowaniach społecznych w okresie dorastania. Dzięki zajęciom komputerowym, kulinarnym oraz wyrównawczym nabywali kolejne przydatne umiejętności, a także rozpoczęli sezon prac ogrodowych na "Topolowym zakątku".

Uczestnicy Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej wzięli udział w zajęciach na boisku, gdzie doskonalili współpracę między uczestnikami w grach sportowych, a na basenie uczyli się pływać oraz brali udział w zabawach.

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.