Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Konferencja PSSE w Ostrowi Mazowieckiej pt. "Żywienie, zdrowie, choroby przewlekłe" (zdjęcia)

W Starej Elektrowni odbyła się konferencja Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej pt. "Żywienie, zdrowie, choroby przewlekłe".

2022/05/konferencja-sanepid-fot-ostrowmaz24-panel-jpg_628f21d7d096c

We wtorek 24 maja w Starej Elektrowni odbyła się konferencja pt. "Żywienie, zdrowie, choroby przewlekłe". Wręczenie statuetek dla osób wspomagających pracę instytucji w trakcie pandemii rozpoczęło wydarzenie. Statuetki okolicznościowe otrzymali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej, Burmistrz Miasta Jerzy Bauer oraz Policja. Podczas konferencji odbyły się również wykłady o tematyce zdrowego odżywiania, podczas których pokazano statystyki badań ludności europejskiej i Polaków w zakresie przyjmowania suplementów, palenia tytoniu i sposobów żywienia.

- Aktualnie po doświadczeniach związanych z globalną pandemią, edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki dotyczącej chorób niezakaźnych nabiera jeszcze większego znaczenia. Dnia 16 maja przeszliśmy w stan zagrożenia epidemicznego. Stan epidemii na terenie naszego państwa trwał prawie 800 dni - mówiła Magdalena Kaczmarek, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej

Wspomniano także o tym, jak poprawiać swój stan zdrowia na co dzień poprzez uprawianie sportu i zdrowe nawyki oraz dlaczego potrzebujemy konsultować suplementację organizmu z lekarzami medycyny. 

W imieniu Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka głos zabrał Krzysztof Niemczuk - Dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Odczytał list, który skierowany był do Magdaleny Kaczmarek Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowi Mazowieckiej oraz uczestników konferencji.

Kolejnym etapem wydarzenia było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Zdrowe odżywianie - sposób na niechorowanie".

Po konferencji, która odbyła się w Starej Elektrowni część uczestników udała się do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, aby uroczyście otworzyć nową salę konferencyjną oraz kancelarię jednostki po renowacji.

Zobacz gazetkę Lidla

Zobacz zdjęcia: Konferencja PSSE w Ostrowi Mazowieckiej pt. "Żywienie, zdrowie, choroby przewlekłe" (zdjęcia)

1/37
2/37
3/37
4/37
5/37
6/37
7/37
8/37
9/37
10/37
11/37
12/37

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.