Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Przed nami upalne i burzowe chwile. Pogoda na najbliższe dni

Środa zapowiada się pogodnie jedynie w województwach zachodnich. W pozostałej części kraju zrobi się pochmurno i pojawią się opady deszczu rzędu 2-8 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze (którym towarzyszyć będą opady o sumie 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę). Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i zmienny - z przewagą kierunków południowych.

2018/06/pogoda-deszcz-jpg_5b3228efcd3cd

W czwartek wystąpi zmienne zachmurzenie z przelotnym deszczem i burzami. Podczas wyładowań spodziewane są opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h, na wschodzie lokalnie może pojawić się także grad. Temperatura maksymalna sięgnie od 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 30 st. C w Małopolsce. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr.

Piątek przyniesie pogodną aurę mieszkańcom Pomorza, Podlasia i Ziemi Lubuskiej. Na pozostałym obszarze spodziewane jest duże zachmurzenie oraz opady deszczu i burze (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h). Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Pomorzu do 28 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. 

 

Źródło: x-news.pl


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.