Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Pogoda na długi weekend czerwcowy. Czekają nas gwałtowne zjawiska

W środę prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Na północnym wschodzie i wschodzie kraju może pojawić się przelotny deszcz do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum kraju do 25 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

2021/07/pogoda-lato-fot-ostrowmaz24-10-jpg_60e43d5b25f2d

Święto Bożego Ciała, czwartek, przyniesie ze sobą zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Od południowego zachodu w głąb kraju będą przemieszczały się opady deszczu do 10-40 l/mkw. oraz gwałtowne burze z gradem. Deszcz nie pojawi się tylko na Pomorzu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Pomorzu, przez 25 st. C w centrum kraju do 28 st. C na Pogórzu Karpackim. Wiatr będzie południowy, skręcający na północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80-100 kilometrów na godzinę.

W piątek możemy spodziewać się zachmurzenia kłębiastego małego i umiarkowanego, przejściowo dużego. Na wschodzie i w centrum Polski mogą wystąpić przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 st. C na Podlasiu, przez 22 st. C w centrum kraju do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje umiarkowany, okresami dość silny, wiatr. 

Źródło x-news.pl

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.