Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Urząd Gminy w Starym Lubotyniu otrzymał dofinansowanie na kolejne place zabaw i oświetlenie

Urząd Gminy Stary Lubotyń pozyskał dofinansowania z budżetu Województwa Mazowieckiego. Wysokość pomocy finansowej w ramach MIAS Mazowsze wynosi do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych i nie więcej niż 10 tys. na jedno zadanie.

2022/06/urzad-gminy-w-starym-lubotyniu-otrzymal-dofinansowanie-na-kolejne-place-zabaw-i-oswietlenie-fot-urzad-gminy-stary-lubotyn-jpg_62b1bcc006c8c Fot. Urząd Gminy Stary Lubotyń / Facebook

W środę 15 czerwca w Wąsewie miało miejsce uroczyste podpisanie umów, które dotyczyły dofinansowań pozyskanych z budżetu Województwa Mazowieckiego przez Urząd Gminy Starym Lubotyniu. Pomoc finansowa została uzyskana w ramach:

  • Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu - Mazowsze dla klimatu 2022 na "Modernizację oświetlenia terenu Urzędu Gminy w Starym Lubotyniu" na kwotę 50 tys. złotych

  • Mazowieckiego Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2022 - MAZOWSZE dla sołectw 2022 - na realizację zadań związanych z budową placów zabaw z elementami siłowni zewnętrznych w sołectwach: Lubotyń-Morgi, Klimonty, Rogówek, Gawki - na łączną kwotę 40 tys. złotych.

Jednak nalezy podkreślić, że wysokość pomocy finansowej w ramach MIAS Mazowsze wynosi do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych i nie więcej niż 10 tys. zł na jedno zadanie. Oznacza to, że Urząd Gminy w Starym Lubotyniu do każdego placu zabaw musi dołożyć kolejne 10 tys. złotych.

- Taki sam montaż finansowy obowiązuje w ramach Mazowsza dla Klimatu, dlatego na przebudowę oświetlenia zaplanowano kwotę 100 138,00 złotych - możemy przeczytać na profilu Urzędu Gminy Stary Lubotyń na Facebooku.

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.