W Ostrowi Mazowieckiej w jednym z budynków jednorodzinnych w czerwcu doszło do wybuchu gazu. Poparzeniu uległy dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala.
W środę 8 czerwca po godz. 5.00 doszło do wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym na ul. Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowi Mazowieckiej. Na skutek wybuchu poparzeniu uległy dwie osoby. 75-letni mężczyzna do szpitala został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, natomiast 74-letnią kobietę przewieziono karetką pogotowia.
Jak poinformowała mł. asp. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej policjanci wstępnie ustalili, że prawdopodobnie w wyniku nieszczelności kuchenki gazowej podłączonej do butli gazowej doszło do wybuchu nagromadzonego w budynku gazu.
- Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie mającego miejsce w dniu 8 czerwca 2022r. w Ostrowi Mazowieckiej nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, w wyniku którego na skutek odniesionych obrażeń doszło w dniu 9 czerwca 2022r. do śmierci Stanisława C. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło na skutek nieumyślnego
działania Stanisława C., który to włączył zapalnik w kuchence gazowej, do której podłączona była gazowa. Doszło do wybuchu gazu z niewyjaśnionych przyczyn. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali Stanisław C. i Halina C. Stanisław C. [76l.] zmarł w dniu 9 czerwca 2022r. w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Jego żona Halina C. [75l.], która została przewieziona do szpitala. Nadpaleniu uległo całe mieszkanie.
Śledztwo znajduje się na wczesnym etapie. Obecnie trwający czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności związanych z przyczynami pożaru. Oczekujemy na opinię z zakresu pożarnictwa - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

💬 Komentarze (0)