Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Niewybuch znaleziony podczas prac w ogrodzie!

W miejscowości Kietlanka w gminie Zaręby Kościelne został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce udali się policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego. 

2022/08/niewybuch-fot-kpp-ostrow-mazowiecka-jpg_62e90be727578 Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

W poniedziałek 1 sierpnia około godz. 20.30 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Kietlanka gmina Zaręby Kościelne podczas wykonywanych prac w ogrodzie został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. 

- Na miejsce udali się policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to granat z zapalnikiem. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów - czytamy na stronie internetowej KPP w Ostrowi Mazowieckiej. 

Tego samego dnia niewybuch został przejęty i odpowiednio zabezpieczony przez patrol saperski. Należy pamiętać, że nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska, które przypomina niewybuch. 

- Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych a w szczególności dzieci. O znalezisku należy niezwłocznie powiadomić policję, która zabezpieczy teren do czasu przybycia na miejsce saperów - przekazuje ostrowska policja. 


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.