Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


50-latka potrzebowała dostać się do Kopenhagi. Zarezerwowała przejazd i straciła pieniądze

Kobieta zakupiła przejazd do Kopenhagi, który nie został zrealizowany. Mieszkanka powiatu ostrowskiego straciła pieniądze. 

2022/07/policja-jpg_62da98cad9152 Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 1 sierpnia 50-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo. Kobieta umieściła ogłoszenie na jednym z portali internetowych w celu znalezienia transportu do Kopenhagi. Za pośrednictwem komunikatora odezwał się do niej mężczyzna, który przekazał, że jest kierowcą firmy transportowej i posiada on wolne miejsce na przejazd we wskazanym kierunku. 

- Kobieta złożyła zawiadomienie z treści którego wynika, iż umieściła ona ogłoszenie na portalu "Bla Bla Car" informacją, iż poszukuje transportu do Kopenhagi. Za pośrednictwem komunikatora "Messenger" odezwał się do niej mężczyzna, twierdząc, iż jest kierowcą firmy transportowej i posiada on wolne miejsce na przejazd we wskazanym kierunku - poinformowała sierż. szt. Emilia Podbielska.

50-latka dokonała przelewu pieniędzy w wysokości 470 złotych, które niestety straciła. 

- Następnie zgłaszająca po kontakcie telefonicznym z daną firmą transportową dokonała przelewu pieniędzy w kwocie 470 zł. Niestety zakupiony przejazd nie został zrealizowany, gdyż nikt nie przyjechał we wskazane miejsce i czas a konto na komunikatorze Messenger zostało usunięte - dodała sierż. szt. Emilia Podbielska.


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.