Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Zwrotnikowe gorąco wraca do Polski. Prognoza na najbliższe dni

Polska. Środa zapowiada się pogodna, miejscami słoneczna. Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na zachodzie. Wiatr powieje ze zmieniających się kierunków, będzie słaby.

2022/07/pogoda-lato-ostrowmaz24-2-jpg_62bef2d357119

Czwartek upłynie pod znakiem słonecznej aury. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 29 st. C w centrum kraju, do 35 st. C na zachodzie. Wiatr będzie wiał z kierunków wschodnich, będzie słaby i umiarkowany.

W piątek w przeważającej części kraju będzie słonecznie i pogodnie. Jedynie na zachodzie prognozuje się zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy oraz lokalnymi burzami. Podczas wyładowań spadnie do 10-15 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej, przez 31 st. C w centrum kraju, do 32 st. C w pasie południowym. Wiatr powieje z kierunków południowych, będzie słaby i umiarkowany, jedynie na zachodzie okaże się umiarkowany i będzie wiał z północnego zachodu. Okresami w porywach osiągnie prędkość 40-60 km/h. 

 

Źródło x-news.pl


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.