Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Zbliża się koniec spokoju w pogodzie. Pogoda na najbliższe dni

Polska. W najbliższych dniach będzie jeszcze pogodnie i upalnie, temperatura wzrośnie miejscami do 35 stopni Celsjusza w cieniu. Od piątku aura zacznie się psuć, prognozuje się przelotne opady deszczu i burze. Podczas wyładowań atmosferycznych spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy.

2022/07/pogoda-lato-ostrowmaz24-6-jpg_62bef30859942

Czwartek zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, przeważnie południowo-wschodni.

Piątek upłynie pod znakiem słonecznej aury na wschodzie kraju. Na zachodzie Polski prognozuje się zachmurzenie wzrastające do dużego, przelotny deszcz i burze. Podczas wyładowań atmosferycznych spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru osiągną prędkość do 60-90 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą maksymalnie od 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 35 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Sobota tylko na Pomorzu będzie pogodna. W pozostałej części kraju przelotnie popada deszcz i pojawią się burze, podczas których deszczu spadnie do 10-30 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-90 km/h. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 22 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr. 

 

Źródło x-news.pl


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.