Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Już wkrótce obecny węzeł Ostrów Mazowiecka Północ zostanie zamknięty! (zdjęcia)

W przyszłym tygodniu ostatecznie zostanie zamknięty obecny węzeł Ostrów Mazowiecka Północ. Jego zadanie na jakiś czas przejmie węzeł Ostrów Mazowiecka Południe.

2022/08/wezel-ostrow-mazowiecka-polnoc-fot-ostrowmaz24-2-jpg_62eb85920d436

Już we wtorek 9 sierpnia ostatecznie zostanie zamknięty obecny węzeł Ostrów Mazowiecka Północ. Jego zadanie na jakiś czas przejmie węzeł Ostrów Mazowiecka Południe, a finalnie po zakończeniu realizacji całego odcinka S61 nowy węzeł Ostrów Mazowiecka Północ, który powstanie na skrzyżowaniu S8 i S61. Wraz z początkiem bieżącego roku zamknięte zostały łącznice węzła Ostrów Mazowiecka Północ od strony Białegostoku. W najbliższy wtorek zamknięte zostaną również łącznice węzła od strony Warszawy. Po zakończeniu wszystkich prac w tym miejscu nie będzie już bezpośredniego wjazdu z S8 na drogi wojewódzkie.

Do momentu zakończenia budowy, ruch lokalny - wjazd i wyjazd do lub z Ostrowi Mazowieckiej, jak również dojazd do dróg wojewódzkich:  DW627 w kierunku Ostrołęki oraz DW677 w kierunku Łomży, obsługiwać będzie węzeł Ostrów Mazowiecka Południe - ul. Różańska. Zmiana w organizacji ruchu obowiązywać będzie do ukończenia prac na odcinku S61 oraz uruchomienia nowego węzła Ostrów Mazowiecka Północ.

Budowa odcinka S61 Podborze - Śniadowo związana jest z likwidacją dwóch funkcjonujących obecnie węzłów na S8 z drogami lokalnymi - wojewódzką i powiatową i budową pomiędzy nimi jednego, większego węzła dwóch dróg ekspresowych S8 i S61 umożliwiającego także dojazd z dróg innych kategorii. Nowy węzeł przejmie nazwę likwidowanego aktualnie węzła - Ostrów Mazowiecka Północ i dodatkowo oprócz połączenia dwóch dróg ekspresowych umożliwi również dojazd do Ostrowi Mazowieckiej i okolicznych miejscowości. Sąsiedni węzeł Podborze na S8 zostanie zlikwidowany.

Na odcinku S61 Podborze - Śniadowo trwają prace ziemne. Powstają nasypy, wykopy, zbiorniki, a w ramach robót drogowych wykonywane są pierwsze warstwy mrozochronne na przebudowywanym i poszerzanym fragmencie S8. 

Nowy węzeł Ostrów Mazowiecka Północ będzie to skrzyżowanie drogi ekspresowej S8 z drogą ekspresową S61. Będzie to węzeł typu WA "koniczyna" z elementami łącznic bezpośrednich. Droga ekspresowa S8 docelowo będzie przebiegać dołem, pod drogą ekspresową S61. Oprócz węzła Ostrów Mazowiecka Północ, powstanie jeszcze węzeł Komorowo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 677 (Ostrów Mazowiecka - Łomża).

2022/08/wezel-ostrow-mazowiecka-polnoc-fot-ostrowmaz24-jpg_62eb8586ae78a

2022/08/wezel-ostrow-mazowiecka-polnoc-fot-ostrowmaz24-3-jpg_62eb859e0532f


Zobacz gazetkę Lidla

Wasze opinie

Abc   14:29, 04.08.2022

Czyli tranzyt w kierunku Ostrołęki i Łomży z S8 będzie wiódł przez Ostrów ul. Lubiejewska? Jeśli tak to gratuluję jakich idiotów mamy w PL podczas robót budowlanych. Przykład także remont ul. Małkinskiej - idioci do potęgi. Ciekawe czy ktoś za to beknie.

Xyz   15:25, 04.08.2022

No właśnie.... Tak jak użytkownik Abc powyżej napisał. Gratulujemy tego pomysłu. A zanim otworzą nowy węzeł Ostrów Mazowiecka Północ to minie kolejny rok ???? Ale oni mają czas... Tylko mieszkańcom i zawodowym kierowcom utrudniają...

Eazy   15:28, 04.08.2022

Czyli cały ruch m.i.n tirów itp będzie przekierowany na ul różańską, 3 maja i Lubiejewska, gratuluję pomysłu, cała Ostrów będzie zakorkowana, wszystkie główne ulice, brawo, tak samo jak zamknęliście ul zambrowska i objazd też aż do ul różańskiej i nie pomyśleliście o okolicznych mieszkańcach którzy teraz muszą nadrabiać po 4km w 1 stronę aby dostać się na s8 i mało tego stać tam często w korku, a teraz to już kompletnie dramat.

Miro   16:53, 04.08.2022

No i będą jeździć przez Komorowo i Sielc na 8 tonach, połamą drogi ciężarowymi , kto odbuduje ,

Czartosz   21:45, 04.08.2022

No świetnie, już teraz wracając z trasy do swojego miasta, musiałem zjeżdżać na Nagoszewo i dojazdowa droga do miasta się pchać, żeby do domu zjechać... Teraz będziecie mieli i kotek z Różańskiej do ronda, a później głównych świateł, tak samo od zjazdu z Nagoszewa, po ul.Warszawską do ronda az po światła xD Wy pijani to rozmyslacie? Czy po zażyciu lepszych środków odurzających, niż te co brał Hitler?

Niechcic   14:24, 05.08.2022

Zgodnie z logiką to najpierw należy zrobić, nowy zjazd z s8 a następnie likwidować niepotrzebne??? Czy ktoś rozbiera stary dom i dopiero buduję nowy który skończy za 2-3 lata. Czy przez ten czas ma mieszkać pod chmurką?

ttt   22:30, 05.08.2022

Panie Burmistrzu teraz już wiem po co remontowaliście ulice PRUSA po to by ja rozjechać do stanu przed remontem GRATULACJE ale Jaka władza takie działania

NICK   11:33, 07.08.2022

Panie Burmistrzu! Czy Pan panuje choć odrobinę nad tym co wyprawiają "drogowy"? Małkińska (droga wojewódzka 627) - nie skończona, Sikorskiego - nie skończona, Lubiejewska będzie zamknięta. Jeśli Panu nie zależy na mieszkańcach - niech Pan zrezygnuje........z powodów zdrowotnych!

cvb   21:16, 07.08.2022

Normalnie super pomysł, Nobla dać aby nic więcej pomysłodawca nic więcej nie musiał robić... Może mieszkańcy pochodzą trochę po przejściach dla pieszych w celu ,, usprawnienia " ruchu samochodów przez miasto .,..

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.