Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Uczniowie z Jelonek razem z policją przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne

Uczniowie wraz z policją przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja skierowana była do kierowców.

2022/09/uczniowie-z-jelonek-razem-z-policja-przeprowadzili-dzialania-profilaktyczno-edukacyjne-fot-komenda-powiatowa-policji-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_632c30791efa3 Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

W środę 21 września uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. mjr. H. Sucharskiego w Jelonkach razem z ostrowską policją przeprowadzili w rejonie drogi wojewódzkiej nr 627 działania profilaktyczno-edukacyjne Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania prowadzona jest w całej Europie i ma na celu promowanie bezpiecznego zachowania na drodze co bezpośrednio wpłynie na zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Akcja skierowana była do kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, przez co mają istotny wpływ na pogorszenie bezpieczeństwa na drodze.

Uczniowie ZSP w Jelonkach przygotowali transparenty, które miały na celu zwrócenie uwagi kierowców na kwestię bezpieczeństwa na drodze. Akcja koordynowana była przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). ROADPOL Safety Days to coroczna kampania ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z "Wizją Zero" - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.