Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


W Małkini Górnej powstanie budynek komunalny w formule partnerstwa publiczno - prywatnego

W Małkini Górnej powstaje inwestycja w postaci budynku komunalnego w formule partnerstwa publiczno - prywatnego. Jest to pierwszy taki projekt w Polsce, a zakończenie prac planowane jest już w 2023 roku!

2022/10/budowa-budynku-komunalnego-w-formule-partnerstwa-publiczno-prywatnego-w-malkini-gornej-fot-urzad-gminy-malkinia-gorna-jpg_635643cf6c211 Fot. Urząd Gminy w Małkini Górnej

We wrześniu 2022 roku rozpoczęto budowę budynku komunalnego, który będzie znajdował się w Małkini Górnej przy ul. Kolejowej na terenie wykupionym od PKP S.A. Budynek ma składać się łącznie z 40 mieszkań, które zostaną przeznaczone dla potrzebujących wsparcia mieszkańców gminy. Obecnie zostały zakończone prace budowlane związane z uzbrojeniem terenu i wykopem pod posadowienie tego budynku. Obecnie wykonywane są fundamenty. Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego, które polega na współpracy sektora publicznego i prywatnego w realizacji zadań publicznych.

Wykonawcą prac budowlanych została firma Unibep S.A., a wartość kontraktu wynosi ponad 12.5 mln złotych. Konsorcjum firm Unibep S.A. i Unibep PPP odpowiada za wybudowanie i utrzymanie budynku, natomiast gmina Małkinia Górna będzie dokonywała spłat zobowiązań finansowych według ustalonego z wykonawcą harmonogramu.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.