Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


W Starym Lubotyniu został postawiony maszt z projektu "Pod biało-czerwoną"

Gmina Stary Lubotyń wzięła udział w projekcie pt. "Pod biało-czerwoną", dzięki któremu został postawiony 10-metrowy maszt. W rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę na maszcie zawiśnie flaga państwowa.

2021/04/flaga-polski-fot-freepik-jpg_608b9f1c94a2f Zdjęcie ilustracyjne

Jakiś czas temu w Polsce miała miejsce akcja pt. "Pod biało-czerwoną", gdzie gminy z całego kraju mogły składać wnioski na zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą. Warunkiem było uzyskanie odpowiedniej ilości głosów poparcia online za pomocą dedykowanego serwisu, co udało się również gminie Stary Lubotyń. Dzięki głosom mieszkańców w piątek 28 października został postawiony 10-metrowy maszt na flagę przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu. Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt odbędzie się 10 listopada podczas obchodów 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą został sfinansowany w ramach realizacji projektu "Pod biało-czerwoną" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem głównym projektu jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców, jak również zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.