Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Polska w kleszczach zimna. Temperatura w najbliższych dniach spadnie nawet do -10 stopni

Pogoda w tym tygodniu zmieni się z jesiennej w zimową. Spadnie śnieg i chwyci mróz. Najniższą temperaturę synoptycy prognozują na weekend i początek następnego tygodnia. Nocami i o poranku na wschodzie Polski może być nawet -10 stopni Celsjusza.

2021/02/pogoda-zima-2-jpg_6033a3c4d3917

Czwartek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu kraju wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem do 3 litrów wody na metr kwadratowy, spadnie również do 1-2 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5-6 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny.

Piątek upłynie pod znakiem pochmurnej aury, ale będzie się również przejaśniać. Na Pomorzu oraz na zachodzie i południu kraju możliwe są okresowe opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw., a w górach śniegu do 5-10 cm. We wczesnych godzinach porannych na północnym wschodzie kraju temperatura znajdzie się w granicach od -5 do -8 st. C. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -3 st. C na Podlasiu, przez 0 st. C w centrum, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Na sobotę prognozowane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie kraju pojawią się słabe opady śniegu rzędu 2-3 cm. O poranku we wschodnich regionach temperatura wyniesie minimalnie od -6 do -9 st. C. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od -4 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w środkowych regionach, do 1 st. C na Pomorzu. Z kierunków wschodniego i północnego będzie wiać słabo i umiarkowanie.

W niedzielę również zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W północno-wschodnich regionach spadnie do 1-2 cm śniegu. Wcześnie rano we wschodniej Polsce przewidywany jest mróz od -6 do -9 st. C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum, do 2 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany.

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie, ale tak jak w weekend, będzie się przejaśniać i wypogadzać. Na północy kraju możliwe są słabe opady śniegu do 1-2 cm. O poranku na wschodzie wystąpi mróz od -7 do -10 st. C. Termometry pokażą maksymalnie w ciągu dnia od -3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Źródło x-news.pl

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.