Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Maksymilian Kukuć jednym z laureatów konkursu Drive Innovation-Przyszłość Zrównoważonego Transportu

W Warszawie odbył się finał konkursu Drive Innovation - Przyszłość Zrównoważonego Transportu. O miejsce na podium walczył zespół m.in. z Politechniki Warszawskiej, w którym znajdował się absolwent "Koperniczka".

2022/11/maksymilian-kukuc-jednym-z-laureatow-konkursu-drive-innovation-przyszlosc-zrownowazonego-transportu-fot-politechnika-warszawska-jpg_63760909b4083 Fot. Politechnika Warszawska

W środę 19 października w siedzibie BASF Polska w Warszawie odbył się finał konkursu Drive Innovation - Przyszłość Zrównoważonego Transportu. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 15 tys. złotych jury przeznaczyło zespołowi z Politechniki Warszawskiej za projekt "Ograniczenie emisji spalin za pomocą ogniw fotowoltaicznych III generacji". W zwycięskiej grupie znajdował się absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej - Maksymilian Kukuć. O miejsca na podium walczyło pięć zespołów z: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. 

Wygrana grupa wywodzi się z Wydziału Chemicznego z Katedry Chemii i Technologii Polimerów. W skład teamu weszli studenci: Magdalena Napurka, Magdalena Miętus, Julia Owczarska, Maksymilian Kukuć oraz ich opiekun mgr inż. Arkadiusz Czerwiński.

Konkurs przeznaczony był dla studentów kierunków oraz uczelni technicznych, którzy interesują się innowacjami w branży motoryzacyjnej oraz transportowej, w obszarze zrównoważonego rozwoju lub gospodarki obiegu zamkniętego.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.