Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Lodowate powietrze uderzy w Polskę. W wielu miejscach sypnie śniegiem

Kiedy spadnie śnieg? Pierwsze opady na nizinach już się pojawiły. Śnieg będzie padać również w ciągu najbliższych dni i najwięcej przybędzie go w południowych regionach. Do Polski dociera arktyczny chłód. W części kraju termometry w najcieplejszych chwilach dnia będą pokazywać kilka stopni na minusie. Najzimniej zapowiada się weekend.

2021/02/pogoda-zima-09-jpg_601fa62da5540

W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami. W południowych regionach kraju pojawią się opady śniegu i pokrywa śnieżna sięgnie tam 5 centymetrów. Na Mazowszu i Pomorzu może również przelotnie prószyć i spadnie do 1 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wschodni.

Sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z nielicznymi przejaśnieniami. W północnej części kraju okresami będzie padać śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -6 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby, okresami umiarkowany wiatr z kierunku południowego.

W niedzielę śnieg może spaść na Pomorzu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna osiągnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr.

Źródło x-news.pl

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.