Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Zima w Polsce. Chłód i opady śniegu

Pogoda w części Polski zmieniła się z jesiennej w zimową. Najwięcej śniegu spadło na razie na południu kraju. To samo może czekać mieszkańców północnych regionów, szczególnie Wybrzeża. Prognozy mówią, że jeszcze w tym tygodniu spadnie tam od 5 do 10 centymetrów śniegu.

źródło: x-news

Sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z nielicznymi przejaśnieniami. W północnej części kraju okresami będzie padać śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Suwalszczyźnie do 0 st. C w Zachodniopomorskiem. Powieje słaby, okresami umiarkowany wiatr z kierunku południowego.

W niedzielę śnieg może spaść na północnym-wschodzie. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna osiągnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr.

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają pochmurną aurę z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady śniegu możliwe są w rejonie Podkarpacia, a na Pomorzu Zachodnim pojawią się opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunków zmiennych będzie wiać ze słabą i umiarkowaną siłą. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.