Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Czy przebudowa drogi zostanie zakończona? Prace remontowe drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Orło

W ostatnim czasie otrzymywaliśmy wiadomości od czytelników naszego portalu z pytaniami dotyczącymi remontu drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Orło. Pomimo naszych zapytań Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie odpowiadał. Jednak dziś otrzymaliśmy dobrą informację.

2022/11/ulica-malkinska-remont-fot-ostrowmaz24-02-jpg_637b6b1a34568

Remont drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Orło nie został jeszcze zakończony. Osoby poruszające się remontowaną drogą są zniecierpliwione zaistniałą sytuacją i brakiem efektów, których nie widać już od dłuższego czasu. W lipcu br. okazało się, że wykonawca, który realizował inwestycję pn. "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 627 relacji Ostrów Maz. - Orło" odstąpił od umowy. Przeprowadzona miała zostać inwentaryzacja wykonanych robót, a kolejnym krokiem było ogłoszenie przetargu i wyłonienie nowego wykonawcy, który podejmie się zakończenia przebudowy drogi.

Jak poinformował radny wojewódzki Krzysztof Winiarski na swoim profilu na Facebooku, pojawiła się dobra wiadomość dla wszystkich, którzy poruszają się po remontowanej drodze wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Orło.

- Według zapewnień Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w przyszłym tygodniu rozpoczną się roboty drogowe mające na celu zalanie asfaltem szutrowego odcinka (lewa strona, jadąc w kierunku Orła) na terenie miasta Ostrów Mazowiecka, nierówności w pobliżu szkoły w Orle i dziury między Niegowcem, a Ostrowią. Przetarg na wykonanie tych prac wygrała solidna firma, więc powrót normalności na DW 627 jest bardzo prawdopodobny - informuje radny na swoim profilu.

O informację w tej sprawie ponownie zapytaliśmy Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Jeśli tylko warunki pogodowe się unormują w najbliższą środę, wykonawca Firma Colas Polska Sp. z o.o. rozpocznie prace związane z wykonaniem podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego na odc. 0,5 km na terenie Ostrowi Maz. (okolice szkoły). Prace te są związane z poprawą bezpieczeństwa użytkowników i zabezpieczeniem ułożonych już konstrukcji na zimę. Pozostałe prace, które ostatecznie zakończą inwestycje rozpoczną się w przyszłym roku - informuje Monika Burdon, rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Wasze opinie

Ja   14:49, 23.11.2022

A co to za wykonawca? Trzeba jasno pisać kogo omijać

...   16:54, 23.11.2022

Jakie to ma znaczenie? Żaden wykonawca nie weźmie długiej roboty za sztywną kwotę(chyba, że wywali cenę z kosmosu), bo może się okazać, że po 2 miesiącach z powodu sztucznie nabijaniej inflacji zacznie do niej dokładać. Ludzie potrafią tylko krytykować innych i dawać przyzwolenie na jawne okradanie, ale nie pomyślą, że równie szybko jak zmniejsza się wartość ich pieniądzy, tak w takim samym tępie przedsiębiorcy rosną długotermionowe koszty.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.