Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Wtorek pochmurny i mglisty. W kolejnych dniach dosypie śniegu, ale dotkliwe zimno nam odpuści

Na najbliższe dni synoptycy nie prognozują dotkliwego mrozu, jednak zimowa aura nie opuści Polski. W niektórych regionach kraju w tym tygodniu będą występować opady śniegu. Na słońce nie ma co liczyć.

2022/10/pogoda-jesien-fot-ostrowmaz24-04-jpg_63568ad3eb2f1

We wtorek będzie pochmurno i mglisto z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie kraju pojawią się słabe opady śniegu rzędu 1-2 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5-6 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Środa zapowiada się pochmurno i mglisto. W południowej i południowo-wschodniej części kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw., a na Podlasiu i Ziemi Łódzkiej spadnie do 2 cm śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum, do 3 st. C na Śląsku i Podkarpaciu. Będzie wiać południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Czwartek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Na Podlasiu i Mazurach może spaść do 5 cm śniegu. W pozostałych regionach pojawią się opady śniegu z deszczem rzędu 5 l/mkw., a na zachodzie przewidywany jest deszcz lub mżawka o sumie do 3 l/mkw. Temperatura maksymalna osiągnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Podkarpaciu. Powieje zmienny, słaby i umiarkowany wiatr. 

Źródło x-news.pl

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.