Opublikowano

Szczepionki na COVID-19 dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Wkrótce rusza rejestracja

Od 12 grudnia 2022 roku szczepionkę przeciw koronawirusowi będą mogły otrzymać dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Do Polski 5 grudnia tra
Zdjęcie ilustracyjne

Od 12 grudnia 2022 roku szczepionkę przeciw koronawirusowi będą mogły otrzymać dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Do Polski 5 grudnia trafiło już 504 tys. dawek, co wystarczy na pełne zaszczepienie około 168 tys. dzieci.

W czwartek 8 grudnia minister zdrowia poinformował, że od 12 grudnia będzie można rejestrować dzieci w wieku 6 miesięcy - 4 lata na szczepienia przeciw COVID-19.

-Od 12 grudnia 2022 r. szczepionkę przeciw COVID-19 będą mogły otrzymać dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Do Polski 5 grudnia trafiło już 504 tys. dawek- poinformował Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia Adam Niedzieli podkreślił, że obecnie jednak największym zagrożeniem epidemicznym jest grypa. 

-Od września do końca listopada zachorowało niemal 1,3 mln Polaków, blisko połowa to dzieci. Do szpitali trafiło aż 4,2 tys. osób. Niemal 60 proc. hospitalizowanych to najmłodsi- poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz