Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Elektroniczne legitymacje ZUS dla każdego emeryta i rencisty!

Elektroniczna wersja legitymacji dla każdego emeryta i rencisty już działa! Osoby, które posiadają legitymację w formie plastikowej wciąż mogą z niej korzystać, jednak nowi użytkownicy dostaną wyłącznie wersję elektroniczną.

2022/08/seniorzy-jpg_62fb961584866 Zdjęcie ilustracyjne

Od stycznia 2023 roku każdy emeryt i rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS. Legitymacja jest dostępna na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu poprzez bezpłatną aplikację mObywatel. Osoby, które posiadają dokument w formie plastikowej, mogą dalej z niego korzystać, jednak nowi emeryci i renciści otrzymają tylko elektroniczną wersję legitymacji. Istnieje jednak możliwość, aby nowe osoby mogły otrzymać dokument w formie tradycyjnej. W takim przypadku będzie trzeba złożyć specjalny wniosek do ZUS o przyznanie owej legitymacji.

mLegitymacja działa jak dokument w formie plastikowej. Okazując ją na ekranie smartfona uprawniona osoba potwierdzi, że jest emerytem lub rencistą i będzie mogła skorzystać z przyznanych mu ulg oraz uprawnień, np. zniżki na bilety. Dodanie dokumentu do aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy wybrać opcję "Dodaj dokument" i na wyświetlonej liście wskazać "Legitymacja emeryta-rencisty". 

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.