Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


W prognozach widać pewne zmiany. W przyszłym tygodniu wróci śnieg

Pogoda w Polsce do końca tygodnia wciąż będzie bardziej jesienna niż zimowa. Według najnowszej prognozy pewne zmiany nadejdą po weekendzie. Ochłodzi się, choć mróz nie jest spodziewany, i pojawią się opady śniegu, które w części kraju będą obfite.

2021/01/pogoda-zima-ostrow-mazowiecka-img-7002-jpg_600eae9351690

W piątek czeka nas pochmurna aura z przejaśnieniami na zachodzie kraju. Z zachodu na wschód będą przemieszczać się opady deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy, a wysoko w górach spadnie do 5-10 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Sobota zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie kraju słabo, do 3 l/mkw., popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st C na Podkarpaciu, przez 7 st. C w centrum, do 8 st. C na zachodzie. Powieje południowy i zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 50-70 km/h.

Niedziela przyniesie pochmurną aurę. Przejaśnienia możliwe są tylko na północnym zachodzie kraju. Wystąpią opady deszczu do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w środkowych regionach, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-80 km/h.

Na poniedziałek prognozowane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W rejonie Podkarpacia spadnie do 5 cm śniegu, a opady nie większe niż do 2 cm pojawią się na północnym zachodzie i północy. Temperatura maksymalna osiągnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego powieje ze słabą i umiarkowaną siłą.

We wtorek w wyniku napierania na chłodną masę powietrza ciepłej porcji znad południowo-wschodniej Europy rozwinie się nad wschodnią Polską śnieżny front i tam pojawią się obfite opady - wyjaśnia nasza synoptyk.

Tego dnia zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami na południowym zachodzie i w centrum kraju. We wschodnich regionach przybędzie do 5-10 cm śniegu, a w centrum spadnie do 3 cm. Na północnym zachodzie okresami będą występować opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 4 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Będzie wiać wschodni i południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h. 

 

Źródło: x-news.pl

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.