Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Powrót śniegu i chłodu. Miejscami sypać będzie intensywnie

Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na najbliższe dni przyniesie nam sporą zmianę. Znów czekają nas dni z zimowymi opadami - miejscami śnieg może sypać intensywnie. Spodziewany jest też silniejszy wiatr. Od czwartku w prognozach widać także większe ochłodzenie.

źródło: x-news

Niedziela zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Z zachodu na wschód przesuwała się będzie strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Rano na Suwalszczyźnie przejściowo możliwe są opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z południa i południowego zachodu powieje umiarkowany wiatr, który okresami w porywach rozpędzi się do 40-70 kilometrów na godzinę. Na Wybrzeżu powieje z prędkością ponad 70 km/h, a w górach nawet do 100 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na wschodzie spodziewany jest przelotny deszcz, na Podlasiu także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. Okresami jego porywy mogą przebierać na sile.

We wtorek niebo będzie pokryte zmiennym zachmurzeniem. Na wschodzie kraju prognozowane są opady deszczu, na Górnym Śląsku i w Małopolsce - śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa.

Środa przyniesie nam pochmurne niebo i opady. Na wschodzie może pojawić się deszcz, a na zachodzie i w centrum śnieg - miejscami może padać dość intensywnie. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Pomorzu Zachodnim do 9 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a powieje ze zmiennych kierunków. Miejscami jego porywy przekraczać mogą 60 km/h.

Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu pojawi się deszcz, a w pozostałych regionach śnieg. Miejscami może być dość intensywny - w ciągu 12 godzin może spaść go nawet ponad 10 centymetrów. Temperatura maksymalna sięgnie od 0 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 4 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków. Okresami jego porywy mogą być silniejsze. 

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.