Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Grupa AA "Nowe Życie" w Starym Lubotyniu wspiera osoby zmagające się z alkoholizmem

Grupa Anonimowych Alkoholików "Nowe Życie" w Starym Lubotyniu wkrótce będzie działać już 3 lata. Założyciele zachęcają osoby zmagające się z alkoholizmem do udziału w mityngach i oferuje wsparcie w tak dużym problemie.

2023/01/alkohol-alkoholizm-jpg_63c92eff438e1 Zdjęcie ilustracyjne

W każdą środę o godz. 20.00 w Klubie Seniora w Starym Lubotyniu odbywają się mityngi Grupy Anonimowych Alkoholików "Nowe Życie", które skierowane są do osób nieradzących sobie z problemem alkoholowym. Grupa zachęca wszystkich z takim problemem do wzięcia udziału w spotkaniach i oferuje wsparcie. Według informacji średnia spożycia alkoholu w naszym kraju jest powyżej średniej europejskiej. Z uzależnieniem mierzy się prawie 1 mln Polaków, a ponad 2 miliony nadużywa alkoholu. To poważna choroba, która niszczy nie tylko uzależnionego, ale także jego rodzinę.

Nadużywanie alkoholu lub nieleczone uzależnienie prowadzi do wielu niebezpiecznych problemów zdrowotnych, tj. upośledzenia funkcji trzustki i wątroby, zaburzenia układu trawiennego, krążenia czy układu oddechowego. Może doprowadzić to nawet do śmierci. W związku z tym Grupa AA w Starym Lubotyniu wyciąga pomocną dłoń do wszystkich, a mityngi pomagają zdrowiejącym wytrwać w postanowieniu, wspierają w trudnych chwilach i dają nadzieję na lepsze życie!

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.