Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


W weekend załamanie pogody. Prognoza na najbliższe dni

W kolejnych dniach władzę nad pogodą w Polsce dalej będą sprawować układy niżowe, przynoszące ze sobą wilgoć i ściągające masy chłodnego, skandynawskiego powietrza. W weekend nawiedzi nas dynamiczny front atmosferyczny, przynosząc ze sobą opady śniegu, miejscami intensywnie.

2022/12/pogoda-zima-snieg-fot-ostrowmaz24-06-jpg_6397345619f77

W piątek na wschodzie i południu Polski będzie pochmurno ze słabymi opadami śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Na północy i zachodzie prognozowane jest duże zachmurzenie z okresowymi rozpogodzeniami, ale miejscami możliwe będą symboliczne, przelotne opady śniegu. Termometry wskażą od 1/2 stopni Celsjusza we wschodniej Polsce do 2/3 st. C w regionach położonych na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr na zachodzie kraju powieje z południowego zachodu, a w pozostałych częściach Polski - z północy.

Sobota zapowiada się pochmurno. Ze wschodu na zachód będzie przemieszczała się strefa opadów śniegu, przynosząca ze sobą od 5 do 10 centymetrów śniegu. Miejscami, szczególnie w centrum i na północy, opady mogą być bardziej intensywne, od 10 do 20 cm. Lokalnie mogą pojawiać się też opady mieszane deszczu ze śniegiem, a drogi będą śliskie. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Mazurach, przez 0 st. C w centrum kraju do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północny, skręcający na południowo-wschodni, okaże się umiarkowany i dość silny. W porywach może on rozwinąć się do 50-70 kilometrów na godzinę, a na wybrzeżu - do 90 km/h.

Niedziela przyniesie nam pochmurną aurę z przejaśnieniami. W północno-zachodniej Polsce spodziewane są słabe opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 0 st. C na Suwalszczyźnie, poprzez 1 st. C w centralnych regionach, do 2 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. 

 

Źródło: x-news.pl

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.