Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Kolejna edycja kursów obronnych organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej!

Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje kolejną edycję kursów obronnych, których głównym celem jest przedstawienie problematyki bezpieczeństwa i obronności oraz elementów polityki bezpieczeństwa. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca 2023 roku.

2023/01/kursy-obrony-narodowe-fot-urzad-gminy-w-andrzejewie-jpg_63cf98382e4c0 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

Rusza kolejna edycja kursów obronnych i wyższych kursów obronnych, które organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Kursy cieszyły się dużym zainteresowaniem w 2022 roku i organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku frekwencja ich nie zawiedzie. Głównym celem przedsięwzięcia jest przybliżenie uczestnikom problematyki bezpieczeństwa i obronności, elementów polityki bezpieczeństwa oraz organizacji i zasad funkcjonowania systemu obronnego państwa, pod kątem roli poszczególnych uczestników w systemie obronnym RP. Szkolenia skierowane są do osób, które kierują wykonywaniem zadań szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa lub obronności oraz wykonujących te zadania w jednostkach organizacyjnych administracji publicznej, jednostkach organizacyjnych tworzonych przez organy samorządu terytorialnego oraz u przedsiębiorców, na których nałożono obowiązek ich realizacji.

Kursy zostaną przeprowadzone wyłącznie w formie on-line z zapewnieniem dostępu w czasie rzeczywistym przez sześćdziesiąt dni od utworzenia konta użytkownika, a zainteresowanym osobom zostało umożliwione zgłaszanie się do udziału nawet przez cały rok. Natomiast wyższe kursy obronne w 2023 roku są przewidziane dla 100 uczestników spośród osób, które zostały wymienione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 października 2022 roku w sprawie szkolenia obronnego. Będą składać się z dwóch części, tj. teoretyczna realizowana analogicznie jak kursy obronne w formie e-learningu oraz praktyczna realizowana w formie dwudniowych zajęć stacjonarnych w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie.

Zgłoszenia do udziału są przyjmowane do 31 marca 2023 roku. Osoby chętne proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: http://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/szkolenie-obronne w zakładce "szkolenia obronne". Informację o ukończeniu kursu wraz z numerem świadectwa, należy przesłać do koordynatora szkolenia obronnego w Województwie Mazowieckim, którym jest Mirosław Wiktorowski - Główny Specjalista WBZK MUW, tel. 695 62 13, adres e-mail mwiktorowski@mazowieckie.pl.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.