Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Trwa nabór do programu pn. "Korpus Wsparcia Seniorów" - Seniorzy będą mieć dostęp do opasek bezpieczeństwa!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął nabór osób do programu pn. "Korpus Wsparcia Seniorów". Seniorzy w wieku 65 lat i więcej będą mogli wziąć udział i otrzymać opaski bezpieczeństwa wyposażone w funkcje, które zapewnią im bezpieczne funkcjonowanie.

2023/01/program-korpus-wsparcia-seniorow-fot-urzad-gminy-ostrow-mazowiecka-jpg_63cfe880c94ef Fot. Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka

Rozpoczął się nabór do programu pn. "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023, który prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej. Program jest skierowany do starszych mieszkańców gminy, którzy mają ukończone 65 lat i więcej oraz nie są w stanie samodzielnie funkcjonować ze względu na stan zdrowia, prowadzą samodzielnie gospodarstwo domowe, czy też mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Dodatkowo udział w nim jest całkowicie bezpłatny. W ramach tego programu seniorzy, którzy spełniają warunki otrzymają opaski bezpieczeństwa wyposażone w funkcje, tj.:

  • przycisk bezpieczeństwa "SOS",

  • detektor upadku,

  • czujnik zdjęcia opaski,

  • lokalizator GPS,

  • funkcje umożliwiające komunikowanie się z opiekunami bądź innymi osobami najbliższymi,

  • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe jak puls czy saturacja.

Opaska dodatkowo jest połączona z usługą operatora pomocy, który w przypadku nagłego zagrożenia, tuż po przyciśnięciu guzika, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji dyspozytor może zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z najbliższego otoczenia seniora, poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie proszone są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej, znajdującego się przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 3 lub o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 29-679-98-04 oraz 606-206-551.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.